Pakeliui su klasika. Tomas Narkevičius: nuo vaiko-žvaigždės iki dirigento batutos

Pakeliui su klasika

2021.10.08 16:05

Pakeliui su klasika. Tomas Narkevičius: nuo vaiko-žvaigždės iki dirigento batutos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šiuolaikinės intelektualios klounados teatras penktadienio vakarą kviečia į premjerą – vesterną „Odisėja“. Dramos teatre įkalinta trupė vėl ir vėl repetuoja Homero veikalą. Kodėl tai juokinga, ir kodėl tai rimta? Režisierius Žilvinas Beniušis pasakoja apie šį viliojančiai, bet paslaptingai skambantį žanrą ir jo perspektyvas Lietuvos scenos menų pasaulyje.

Šių metų Uzedomo festivalis pasiekė finišo tiesiąją – šį savaitgalį vyks jau paskutiniai koncertai, kuriuose pristatoma Lietuvos muzikinė kultūra. Kolegė Gabija Narušytė, šiuo metu viešinti Uzedome, dalijasi įspūdžiais.

Katalonai to laukė daugiau nei dešimtmetį. Žironoje rengiamo festivalio „Temporada Alta“ programoje pamatę kone visus garsiausius lietuviškus Oskaro Koršunovo pastatymus, sulaukė ir kataloniško pastatymo – tai Antono Čechovo „Dėdė Vania“. LRT korespondentės Barselonoje Kristinos Nastopkaitės pasakojimas.

Tomas Narkevičius, arba Free Finga, vis dar tituluojamas jaunosios kartos atlikėju, nors scenoje jis jau daugiau nei du dešimtmečius. Kadaise vaikų muzikos žvaigžde buvęs Tomas šiandien griauna urbanistinės ir popmuzikos stereotipus, išbando save ne tik dainininko ir muzikanto, bet ir dirigento amplua, ir girdi savo kūrybą, atliekamą simfoninio orkestro.

Ved. Kotryna Lingienė ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.