Pakeliui su klasika. Italų pianisto Vincenzo de Martino kultūriniai atradimai

Pakeliui su klasika

2021.10.07 16:05

Pakeliui su klasika. Italų pianisto Vincenzo de Martino kultūriniai atradimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Paskelbtas šių metų Nobelio literatūros premijos laureatas. Juo tapo Abdulrazakas Gurnah. Apie šių metų komisijos sprendimą kalbamės su Afrikos tyrimų ir konsultacijų centro „AfriKo“ bendraįkūrėja Mante Makauskaite.

Ketvirtadienį Kaune prasidėjo trečiasis Istorijų festivalis. Ši „Kaunas 2022“ iniciatyva siekia priminti daugiatautę miesto atmintį, stiprinti dialogą tarp skirtingų bendruomenių ir meno kalba kalbėti šiuolaikiniam europiečiui aktualiomis temomis. Vienas festivalio renginių – spektaklis „Jaunimas kalba apie karą“. Su jo režisiere Saule Sakalauskaite kalbėjosi Kotryna Lingienė.

Palydovai ir atlikėjai, patiriantys nesvarumo būklę – visa tai išvysti bus galima naujosios muzikos serijos „Kontaktas“ pirmajame koncerte, kuris šiandien bus tiesiogiai transliuojamas ir per LRT KLASIKĄ. Apie visą seriją ir šio vakaro koncertą Rasai Murauskaitei pasakojo „Kontakto“ koordinatorė Silvija Čiuladytė, kompozitorė Agnė Matulevičiūtė, ir saksofonininkas Arminas Bižys.

Paulinos Nalivaikaitės pasaulio muzikos naujienų apžvalga.

LRT KLASIKOS studijoje vieši pianistas, meno daktaras Vincenzo de Martino. Apie kelią į muzikos interpretacijos paieškas ir Lietuvos kultūrą – rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Ignas Andriukevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.