Už Vilniaus. Gelgaudiškio gyventoja: kai neturėjau pinigų, svarsčiau, ką pirkti – batoną ar lūpdažį. Ir nusipirkau lūpdažį

Už Vilniaus

2021.10.06 18:12

Už Vilniaus. Gelgaudiškio gyventoja: kai neturėjau pinigų, svarsčiau, ką pirkti – batoną ar lūpdažį. Ir nusipirkau lūpdažį

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vienkiemyje prie Gelgaudiškio gyvenanti Asta Žilaitienė – žmogus orkestras. Ji be galo myli sceną, todėl vaidina Gelgaudiškio teatre.

Ne tik vaidina teatre, bet ir spektaklyje-ekskursijoje, kuri padeda žmonėms susipažinti su Gelgaudiškio dvaro istorija.

„Jaučiu, kaip paimu tą žiūrovą“, – sako Asta apie baudžiauninkės vaidmenį, kai ji girioje graudžiai verkia, prikaustanti dešimčių žiūrovų dėmesį.

Asta prieš dešimtmetį yra išleidusi knygelę, kurioje jos jau anapilin iškeliavęs šuo Brikas pasakoja apie savo bei kitų ūkio gyventojų kasdienybę.

Asta, kaip pati sako, ne iš gero gyvenimo jau daug metų daro sūrį, šiuo metu turi dvi karvutes.

O be viso to ji dar dirba ir dėvėtų drabužių parduotuvėje Šakiuose, kur sau perka ne tik drabužius, bet ir malonias smulkmenas nuotaikai pakelti.

„Vietoje citramono nusiperku bliuskę. Yra ir nuotaika, ir sveikata. Atsimenu, kai neturėjau pinigų, galvojau, ką pirkt – batoną ar lūpdažį. Ir nusipirkau lūpdažį. Kai nušvito diena“, – savo gyvenimo filosofiją dėsto charizmatiškoji Asta.

Ved. Edvardas Kubilius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidos tikslas - pasakoti apie mažesnius Lietuvos regionus (savivaldybes): jų politines aktualijas, geruosius ir bloguosius regionų politikos pavyzdžius; rinkti ir skelbti išskirtines už Vilniaus gyvenančių žmonių istorijas. Laida transliuojama trečiadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Už Vilniaus

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.