Homo cultus. Istoriko teritorija. Moterys 1863–1864 m. sukilime: patirtys ir atmintys

Homo cultus. Istoriko teritorija. Moterys 1863–1864 m. sukilime: patirtys ir atmintys

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kokį vaidmenį 1794, 1831 ir 1863 metų sukilimuose jų vadovybė skyrė moterims? Kur ir kaip moterys matė savojo dalyvavimo kovoje už laisvę galimybes?

Kiek tokie moterų apsisprendimai buvo nulemti artimiausioje aplinkoje matomų tėvų, brolių, vyrų rodomų pavyzdžių ir kiek istorikai gali kalbėti apie moterų inteligenčių politinės sąmonės brandą, jų puoselėjamas patriotines nuostatas ir suvokimą, kad lūžinių įvykių akivaizdoje negalima likti nuošalyje?

Ar sukilimo malšintojams moterys (tiek dalyvavusios sukilime, tiek tyliu protestu reiškusios savo protestą prieš carinę valdžią) buvo tokios pačios nusikaltėlės kaip ir imperijai pasipriešinę vyrai?

Kada ir dėl kokių priežasčių moterys pradeda viešai liudyti apie savąsias patirtis 1863 metų sukilime?

Pokalbis su Lietuvos istorijos instituto mokslininke dr. Olga Mastianica.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.