Laba diena, Lietuva. Energijos kainų šuolis: sprendimų paieškos tiek Lietuvoje, tiek ir ES

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“

Sinkevičius apie energijos kainų kilimą: žiema bus skausminga tiek gyventojams, tiek ir politikams
Savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius apie energijos kainų šuolį ir sprendimų paieškas skirtingose savivaldybėse.

Europos Parlamento diskusijos dėl energijos kainų: nuo siūlymų atsisakyti iškastinio kuro iki kritikos aplinkos taršai
LRT reporteris Briuselyje Mindaugas Laukagalis apie Europos Parlamento diskusijas dėl energijos kainų.

Diskusijos dėl ES santykių su JAV: vienos šalys nori glaudesnio bendradarbiavimo, kitos – daugiau autonomijos
Užsienio naujienų redaktorius Tadas Paškevičius apie ES nesutarimus dėl savo vietos pasaulyje ir tolimesnę jos ateitį.

Paralimpinio sezono vainikavimas – sostinės centre atidengta nauja skulptūra skirta paralimpiečiams
Sostinėje – nauja traukos vieta ir naujas paralimpiniam sportui skirtas simbolis. Neries krantinėje ties Olimpiečių gatve atidengta gilės motyvo skulptūra „Sugautas vėjas“ ir specialios atminimo lentelės su paralimpiečių pavardėmis. Skulptūrinis ansamblis skirtas pagerbti ir įamžinti paralimpinius prizininkus ir įkvėpti sportuoti daugiau žmonių. Paralimpinio komiteto iniciatyvą įgyvendino menininkai – Vaiva ir Vidas Simanavičiai. Atidaryme lankėsi LRT reporteris Marius Andrijauskas.

KTU mokslininkai sukūrė algoritmą, padėsiantį efektyviau nustatyti Alzheimerį: liga atpažįstama 99 proc. tikslumu
Kauno technologijos mokslininkai sukūrė algoritmą leidžiantį diagnozuoti Alzheimerio ligą. Jis veikia analizuojant magnetinio rezonanso tomografijos vaizdus. Anot mokslininkų jus sukurta algoritmas tikslesnis nei ankstesni. Ligos paveiktų smegenų nuotraukos atpažįstamos 99 procentų tikslumu. Pasaulyje Alzheimerio liga yra diagnozuota 24 milijonas žmonių. Sukurtu algoritmu ir kaip jis gali palengvinti medikų darbą nustatant ligos diagnozę domisi LRT reporterė Kristina Karlonė.

Miškininkai dalinasi patarimais, kaip apsaugoti jaunus medžius nuo žvėrių: viršutinių ūglių svarba ir efektyvūs repelentai
Miškininkai jau ruošiasi žiemai – siekiant nuo žvėrių apsaugoti jaunus medelius, jų viršūnės tepamos repelentais, tveriami tinklai, itin saugomi ąžuolai – aptveriamas kiekvienas. Taip kasmet apsaugoma 27 tūkstančiai hektarų jaunų medelių. Su miškininkais kalbėjosi LRT reporterė Jūratė Anilionytė.

Naujoji Zelandija nebesieks „Nulio užsikrėtimų“: strategija pakeista dėl delta atmainos
Naujoji Zelandija paskelbė keičianti pandemijos valdymą ir pradės leisti koronavirusui plisti, užuot siekusi nulio užsikrėtimų. Pusantrų pandemijos metų ji izoliavosi ir siekė viduje visiškai pašalinti virusą, mirė tik 27 žmonės. Bet delta atmainos nebestabdo net ir užsidarymas, tad, premjerė skelbia perėjimą prie pandemijos valdymo vakcinomis, jau įprasto kitur. Prieš kelias valandas suvaržymai sušvelninti Oklande, nors virusas ten plinta. Sprendimą dalis sveikina, bet daugelis kritikuoja, esą vyriausybė saugumą iškeičia į nežinomybę.

LNOBT direktorius apie naująją uždangą su išsiuvinėta rūtos šakele: ryšys su gamta lietuvių skiriamasis bruožas
Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatre po beveik pusšimčio metų pakeista scenos uždanga, kurią vėlei papuošė teatro simboliu tapusi rūtos šakelė. Šį kartą ją kūrė dizaineris Juozas Statkevičius. Kodėl šią didžiausią Lietuvoje scenos uždangą puošia rūta? Atsakymai reportaže.

Ved. Guoda Pečiulytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau