Pakeliui su klasika. Eglė Šeduikytė-Korienė: profesija kaip savęs paieška

Pakeliui su klasika

2021.10.05 16:05

Pakeliui su klasika. Eglė Šeduikytė-Korienė: profesija kaip savęs paieška

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros ministras Simonas Kairys susitinka su valstybinių koncertinių įstaigų vadovais pasitarti dėl užsienio atlikėjų kvietimo į Lietuvą. Aurimo Žukausko reportažas.

Beveik mėnesį trunkantis Uzedomo muzikos festivalis Vokietijos publikai šį kartą pristato Lietuvos meną. Koks tai festivalis ir kodėl būtent mūsų šaliai šiemet skiriamas toks dėmesys? Pokalbis su Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje Rasa Balčikonyte.

Rubrika „Skambančios vietos“ šiuokart mus nukels į Rietavą – tą išskirtiną Žemaitijos miestą, kuriame apsigyvenę didikai Oginskiai padarė tai, dėl ko mes ne kartą sakome: Rietave tai įvyko pirmą kartą. Šiame mieste atidaryta ir pirmoji Lietuvoje muzikos mokykla. Į dabar jau tai – meno mokykla, į kurią ir užsukome pasižvalgyti.

Tradicinis antradienio žvilgsnis į kino muziką – Ieva Buinevičiūtė apžvelgia brazilų režisierių Walterį Salesą įkvėpusių kelio filmų muziką.

„Visos mano veiklos kyla iš žmogiško noro ieškoti savęs“, – sako muzikologė, vargonininkė, pedagogė Eglė Šeduikytė-Korienė. Neseniai už savo knygą „Pasirinkęs laisvę. Vargonininkas Jonas Žukas“ ji buvo apdovanota ryškiausių muzikologijos darbų apdovanojimuose teikiama Vytauto Landsbergio premija. Rubrikoje „Be kaukių“ – pokalbis apie kartas peržengiantį ryšį su vargonais, savęs paieškas ir dalijimasi žiniomis su jaunąja karta.

Ved. Gabija Narušytė ir Rasa Murauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.