Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Apie meilę Miloszui su vienasmenės leidyklos siela Giedre Kadžiulyte

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Apie meilę Miloszui su vienasmenės leidyklos siela Giedre Kadžiulyte

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lapkričio 7 dieną bus paskelbta, kas taps šių metų Nobelio literatūros premijos laureate ar laureatu. Tačiau šios dienos „Mažosios Europos pokalbiuose“ kalbamės apie poetą, kuris šią premiją gavo dar 1980 metais ir savo laureato kalboje teigė, kad „Gera yra gimti mažoje šalyje, kur gamta yra žmogiško masto, kur per šimtmečius drauge gyveno įvairios kalbos ir religijos. Aš kalbu apie Lietuvą – padavimų ir poezijos kraštą.“ Šis žmogus – iš Šetenių kilęs Isos slėnio vaikas Czeslawas Miloszas. Šiemet, kai minime jo 110-ąsias gimimo metines, apie poetą kalbamės su žmogumi, kuris kaip niekas kitas Lietuvoje prisidėjo prie to, kad mums lietuvių kalba būtų prieinamos Miloszo knygos, kad geriau pažintume paties Miloszo biografiją.

Mano pašnekovė šiandien – vienasmenė leidyklos „Apostrofa“ įkūrėja, vadovė, neseniai apdovanota Kėdainių krašto garbės piliečio Czeslawo Miloszo vardo premija Giedrė Kadžiulytė.

Ved. Donatas Puslys

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Mažosios Europos pokalbiai“ – tai Leonido Donskio knygos „Mažoji Europa“ įkvėpta pokalbių laida, skirta analizuoti kultūrinius, istorinius Europos tapatybės klodus kartu aptariant ir aktualią jų raišką šiandienoje. Kokia Europa atsiveria žvelgiant iš Lietuvos ir kaip europinės kultūrinės įtakos skleidžiasi Lietuvoje? Įkvėpti Leonido Donskio kelionių po mažuosius Europos kultūros centrus ir sekdami filosofo George‘o Steinerio perspėjimu, kad Europa bus pasmerkta pražūčiai, jei nekovos už savo kalbas, vietines tradicijas ir socialines autonomijas, jei užmirš, kad Dievas iš tiesų slypi detalėse, kartu su pašnekovais leisimės tyrinėti europinę mozaiką ir jos dedamąsias daleles. Laida transliuojama 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.