Performansas. Režisierius Frljićius: buvimas europiečiu yra nusikaltimas

Performansas

2021.10.05 10:05

Performansas. Režisierius Frljićius: buvimas europiečiu yra nusikaltimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Režisieriaus Oliverio Frljićiaus spektaklis „Mūsų smurtas ir jūsų smurtas“ – tai apie kolektyvinę Europos ir europiečių atsakomybę dėl struktūrinio smurto kalbantis darbas, primenantis kolonialistinę žemyno praeitį ir ieškantis sąsajų su dabartine imigracijos politika. Prieš penkerius metus pastatytas darbas šiemet rodomas Lietuvos publikai teatro festivalyje „Sirenos“.

Oliveris Frljićius būdamas paauglys, turėdamas pabėgėlio statusą per Jugoslavijos karą iš Bosnijos ir Hercegovinos atvyko į Kroatiją, tačiau šiuo metu gyvena ir dirba Vokietijoje. Anot kūrėjo, Kroatijoje buvo baustas, nes jis ir jo kūryba nebuvo pakankamai patriotiški. Pokalbis apie pasirinkimą išvykti iš Kroatijos, radikalią ir stipriai politišką teatro kūrybą, menininko kūrybinius ir etinius principus.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Performansas“ – LRT KLASIKOS laida apie performatyviąją kultūrą. Aktualus žvilgsnis į scenos menus – pasakojimai apie teatro pasaulio procesus, užkulisius ir vaisius, pokalbiai su performatyviojo meno kūrėjais ir apžvalgininkais. Laida transliuojama antradieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Performansas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.