Sindromas. Stokholmo sindromo fenomenas. Ar aš psichologinio smurto įkaitas?

Sindromas

2021.09.30 19:05

Sindromas. Stokholmo sindromo fenomenas. Ar aš psichologinio smurto įkaitas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

1973 metų rugpjūčio 23 dienos rytą į Stokholmo centre įsikūrusį „Kredito banką“ įžengė žmogus su automatu. Penkias dienas trukusi įkaitų drama pasibaigė keistu reiškiniu, kuomet įkaitais laikyti asmenys pradėjo jausti artimus jausmus nusikaltėliui. Vėliau kriminologas Nilsas Bejerotas šį fenomeną pavadino Stokholmo sindromu.

Nors šis sindromas yra nustumtas į psichologijos mokslo paribius ir į oficialių sutrikimų sąrašą nėra įtrauktas, fenomenas, kuomet nukentėjęs asmuo jaučia artimus jausmus skriaudėjui, yra žinomas plačiai.

Laidoje „Sindromas“ pokalbis su psichologu Juliumi Tilviku apie Stokholmo sindromo atvejus mūsų kasdieniniame gyvenime.

Ved. Ignas Klėjus

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.