Už Vilniaus. Prestižinės Mažeikių gimnazijos vadovas apie pandemijos valdymą: atrodo, kad tie, kurie rašo taisykles, nėra buvę mokykloje

Už Vilniaus

2021.09.29 18:12

Už Vilniaus. Prestižinės Mažeikių gimnazijos vadovas apie pandemijos valdymą: atrodo, kad tie, kurie rašo taisykles, nėra buvę mokykloje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Nerimo buvo labai daug. Savo kolektyvą labai raminau, nors ir pats truputėlį bijojau, to nerimo stengiausi neparodyti“, – sako Mažeikių Gabijos gimnazijos direktorius Eduardas Vaičiulis, kuris dėjo visas pastangas, kad išlaikytų mokytojus, nes dalis jų, prasidėjus nuotoliniam mokymui, labai rimtai svarstė tiesiog išeiti iš darbo.

Pirmą kadenciją prestižinei Mažeikių gimnazijai vadovaujantis E. Vaičiulis sako, kad šiandien situacija gera – mokytojai yra įvaldę technologijas, pamokos vyksta normaliai. Tačiau jis atkreipia dėmesį, kad pandemija sujaukė jaunų žmonių protus.

„Šiais metais mūsų pasaulinių olimpiadų laimėtojai, šimtukininkai ne visi stojo, pasiėmė metus pagalvoti“, – teigia 11-oje vietoje gimnazijos reitinguose esančios mokyklos vadovas.

Pasak jo, mokytojo profesijos prestižas labai daug priklauso ir nuo pačių mokytojų, tik kelia problemą, kad mokinių tėvai irgi turėtų suprasti, kad mokytojas – irgi žmogus, jam reikia poilsio, todėl prašo tėvų jiems neskambinti savaitgaliais ir jų kamantinėti visais klausimais.

E. Vaičiulis gana kritiškai vertina parlamentinių partijų susitarimą dėl švietimo, nes jame, pasak jo, nepakankamai kalbama apie mokytojų ruošimą.

Gimnazijos vadovas mano, kad sveikatos, lytiškumo ir visų kitų disciplinų mokytojai neturėtų integruoti į pamokas. Pedagogo teigimu, šiuos dalykus moksleiviams turėtų išaiškinti tų sričių profesionalai.

Ved. Edvardas Kubilius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidos tikslas - pasakoti apie mažesnius Lietuvos regionus (savivaldybes): jų politines aktualijas, geruosius ir bloguosius regionų politikos pavyzdžius; rinkti ir skelbti išskirtines už Vilniaus gyvenančių žmonių istorijas. Laida transliuojama trečiadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Už Vilniaus

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.