Homo cultus. Istoriko teritorija. Karas, pakeitęs Šiaurės rytų Europos likimą

Homo cultus. Istoriko teritorija. Karas, pakeitęs Šiaurės rytų Europos likimą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dėl kokių priežasčių XVIII a. pradžioje kilo Didysis Šiaurės karas? Ko karo akivaizdoje siekė Rusijos caras Petras I-asis? Kokios aplinkybės paskatino tuometinį Saksonijos, Lietuvos ir Lenkijos valdovą Augustą II-ąjį prisidėti prie Petro I-ojo buriamos antišvediškos koalicijos? O kokius planus puoselėjo Švedijos karalius Karolis XII-asis?

Kuo skirtingos ir kuo panašios buvo Švedijos, Abiejų Tautų Respublikos ir Rusijos kariuomenės, prieš prasidedant karui, pakeitusiam Šiaurės rytų Europos likimą?

Kaip Didžiojo Šiaurės karo metu keitėsi Lenkijos, Lietuvos ir Rusijos santykiai?

Kaip jis pakeitė kare dalyvavusias valstybes, jų visuomenių raidą?

Ar Didžiojo Šiaurės karo metu nutikę įvykiai, reiškiniai, procesai arba jame dalyvavę personalijos galėtų nusipelnyti istorinių romanų rašytojų, komiksų kūrėjų ar kino režisierių dėmesio?

Pokalbis su Lietuvos istorijos instituto mokslininku dr. Mindaugu Šapoka, parašiusiu knygą „Didysis Šiaurės karas. 1700-1721: karas pakeitęs moderniąją Europą“.

Ved. Aurimas Švedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.