Žinios. EK pristatė priemones kovoti su valstybės organizuojama migrantų kontrabanda

Vidaus reikalų ministerija siūlo Vyriausybei grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes uždarose erdvėse bei kai paslaugos teikiamos ir pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 žmonėms.

Migracijos departamentas suteikė prieglobstį kariuomenei talkinusiems afganistaniečiams ir jų šeimoms – 167 prieš mėnesį iš Afganistano atvykusiems žmonėms.

Reaguodama į padėtį prie Baltarusijos sienos, Europos Komisija pirmą kartą oficialiai pristatė priemones, kaip kovoti su valstybės organizuojama migrantų kontrabanda.

Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas linkęs pritarti, kad vyresni nei 65-erių žmonės būtų finansiškai skatinami skiepytis nuo COVID-19.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas tvirtina, kad padėtis degalinėse gerėja, bet eilės ir toliau didelės. Vyriausybė ketina pasitelkti kariuomenę, kad pagerėtų degalų tiekimas.

Eidamas 90-uosius mirė vienas garsiausių Lietuvos kompozitorių Bronius Kutavičius. Baigęs tuometę konservatoriją, Antano Račiūno kompozicijos klasę, vėliau ir pats buvo ilgametis Lietuvos muzikos ir akademijos kompozicijos dėstytojas.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad sutarti dėl senojo Vilniaus oro uosto pastato – išsaugoti jį ar griauti – reikia rasti per dvejus metus.

Nacionalinis muziejus siekia nutraukti sutartį su Gedimino kalno ilgalaikių tvarkymo darbų projekto rengėju – įmone „Hidroterra“.

Iš ugnikalnio La Palmos saloje išsiveržusiai lavai pasiekus vandenyną, vulkanologai sunerimo, kad nuodingos dujos gali pakenkti odai, akims, kvėpavimo sistemai, bet ramina – pavojaus nėra.

Po nesusiklosčiusio pasirodymo Tokijo olimpinėse žaidynėse, plaukikas Danas Rapšys pradėjo darbą su nauju treneriu Žilvinu Ovsiuku.

Į šiaurę nuo Škotijos esančiose Šetlando salose po kelių dienų vyks aukcionas, kur bus parduodami ypatingi jų augintiniai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau