Žinios. Migrantams vis dažniau bėgant iš apgyvendinimo centrų, bus stiprinama jų apsauga

Vidaus reikalų ministerija siūlo Vyriausybei grąžinti reikalavimą dėvėti kaukes uždarose erdvėse bei kai paslaugos teikiamos ir pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 žmonėms.

Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas linkęs pritarti, kad vyresni nei 65-erių žmonės būtų finansiškai skatinami skiepytis nuo COVID-19.

Migracijos departamentas suteikė prieglobstį kariuomenei talkinusiems afganistaniečiams ir jų šeimoms – 167 prieš mėnesį iš Afganistano atvykusiems žmonėms.

Vis dažniau migrantams pabėgant iš apgyvendinimo centrų, bus stiprinama jų apsauga. Pasak vidaus reikalų ministerijos, bus skirta daugiau pareigūnų ir patruliavimo ekipažų.

Europos Komisija pristatė naują dokumentą, kuriame Lukašenkos režimas minimas greta migrantų kontrabandą vykdančių nusikalstamų grupuočių.

Eidamas 90-uosius mirė vienas garsiausių Lietuvos kompozitorių Bronius Kutavičius. Baigęs tuometę konservatoriją, Antano Račiūno kompozicijos klasę, vėliau ir pats buvo ilgametis Lietuvos muzikos ir akademijos kompozicijos dėstytojas.

Nacionalinis muziejus siekia nutraukti sutartį su Gedimino kalno ilgalaikių tvarkymo darbų projekto rengėju – įmone „Hidroterra“.

Į saugyklas suvežta didžioji dalis šiųmečio javų derliaus. Tyrimai rodo, kad jis gerokai prastesnės kokybės, pusė tinka tik pašarams.

Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad sutarti dėl senojo Vilniaus oro uosto pastato – išsaugoti jį ar griauti – reikia rasti per dvejus metus.

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas tvirtina, kad padėtis degalinėse gerėja, bet eilės ir toliau didelės. Vyriausybė ketina pasitelkti kariuomenę, kad pagerėtų degalų tiekimas.

Japonijos valdančioji Liberalų demokratų partija naujuoju lyderiu išrinko buvusį užsienio reikalų ministrą Fumio Kishida, atverdama jam kelią tapti ir kitu trečią pasaulyje ekonomiką turinčios šalies premjeru.

Iš ugnikalnio La Palmos saloje išsiveržusiai lavai pasiekus vandenyną, vulkanologai sunerimo, kad nuodingos dujos gali pakenkti odai, akims, kvėpavimo sistemai, bet ramina – pavojaus nėra.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau