Gimtoji žemė. Ūkininką „veža“ prasminga veikla

Gimtoji žemė

2021.09.29 06:07

Gimtoji žemė. Ūkininką „veža“ prasminga veikla

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Raimondas Navikas – IT specialistas, dirbęs mieste, bet, sugrįžęs į gimtuosius kraštus ūkininkauti, nesigaili. Biržų rajone Einorių kaime su broliu Antanu jie dirba 170 ha, laiko 50 karvių ir patys jas melžia. Sunkų darbą kompensuoja rezultatai: grūdų derlius, pienas ir mėsa, gražiai suartas laukas, nes tai, anot ūkininko „veža“.

Lietuvoje per metus išauginama apie milijoną kiaulių. Tai – pusė poreikio maisto pramonei, tačiau krizė kiaulininkystės sektoriuje gilėja ir Kiaulių augintojų asociacijos vadovo Algio Baravyko teigimu, iki pavasario neišgyvens dar dalis ūkių.

Gavę ES paramą alternatyviam verslui kaime, Rokiškio rajone Kalviuose gyvenantys tėtis ir sūnus, Kazimieras ir Mindaugas Tumai, nuo pavasario teikia nuotekų tvarkymo ir valymo įrengimų priežiūros paslaugas. Moderniu automobiliu su specialia įranga jie aptarnauja keturių rajonų gyventojus.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.