Pakeliui su klasika. Akvilė Kavaliauskaitė – apie rašymą, žurnalistinius atradimus, keliones ir namus

Pakeliui su klasika

2021.09.28 16:05

Pakeliui su klasika. Akvilė Kavaliauskaitė – apie rašymą, žurnalistinius atradimus, keliones ir namus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Tik ką duris atvėrusi nauja fortepijonų salono „Organum“ salė kviečia į kamerinės muzikos koncertus. Vienas jų – „Legendos“, jau šį vakarą. Lietuvių autorių kūrybą, gimusią XIX-XX amžių sandūroje, įkvėptą gamtos, tradicijų ir senųjų legendų publikai pristatys violončelės ir fortepijono duetas, Glebas Pyšniakas ir Rokas Zubovas. Pokalbis tiesiogiai iš koncerto repeticijos.

Šiandien iniciatyva „Mūsų Klaipėda“, vienijanti daugumą miesto bendruomenių asociacijų, prie miesto rotušės surengė meninę akciją-piketą, kuriame buvo dar kartą išreikštas nepritarimas miesto bendrajam planui, numatančiam maksimalią, agresyvią uosto plėtrą. Iš Klaipėdos – Česlovas Burba

Briuselyje gyvenanti pianistė Monika Daržinkevičiūtė, geriau žinoma sceniniu vardu Monika Dars, savo karjerą vysto Beneliukso šalyse. Kartu su kolegomis jos suburtas „Urban“ fortepijoninis kvartetas sėkmingai šturmuoja tarptautinius konkursus, o neseniai išleido ir savo diską, kuriame – Johanneso Brahmso ir Peterio Vasko fortepijoniniai kvartetai. Apie albumą – pokalbyje su Monika Dars.

Tradicinis antradienio žvilgsnis į kino muziką – Ieva Buinevičiūtė šiuokart nagrinėja audiovizualinius Woody Alleno psichoanalizės seansus, lydimus nostalgiškų džiazo skambesių.

„Norisi sukurti kažką, kuo kiti mėgausis, ko ne gėda duoti paskaityti draugui“, – kalba žurnalistė, scenaristė ir rašytoja Akvilė Kavaliauskaitė. Ją gerai žinome kaip laidos „(Ne)emigrantai“ kūrėją, o 2020 m. į literatūros olimpą ją nuvedė novelių rinktinė „Kūnai“. Kaip mintis tekstui gimsta mokantis kvėpuoti? Kodėl svarbu suvokti, kad ne kūnas svarbiausia, o tai, kas yra žmogaus galvoje? Apie rašymą, žurnalistinius atradimus, keliones ir namus – rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gabija Narušytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.