Laba diena, Lietuva. Nekilnojamojo turto rinka kaista – padėčiai sušvelninti griežtinamos paskolų gavimo sąlygos

Priemonės NT rinkai vėsinti: antroji paskola dar negrąžinusiems pirmosios atsilieps didesniu pradiniu įnašu

Lietuvos bankas, įvertinęs situaciją būsto rinkoje ir sparčiai augančią skolinimo būstui įsigyti apimtį, siūlo griežtinti pradinio įnašo reikalavimą ne pirmoms būsto paskoloms, o kredito davėjams taikyti papildomą 2 proc. kapitalo rezervą būsto paskolų portfeliui. Situaciją komentuoja Lietuvos Banko finansinio stabilumo departamento direktorius Jokūbas Markevičius.

Įrodymų nepateikęs Lenkijos vidaus reikalų ministras pareiškė, esą migrantai turi sąsajų su teroristinėmis grupėmis

Lenkijos viešojoje erdvėje paskelbta informacija, skelbianti, esą į šalį norintys patekti migrantai yra susiję su teroristinėmis grupuotėmis. Tačiau kol kas nėra įrodymų, kad migrantai turėtų ketinimų vykdyti nusikalstamas veiklas patekę į Europos valstybę. Situaciją Lenkijoje komentuoja LRT radijo bendradarbis Varšuvoje Laurynas Vaičiūnas.

Privalomas medikų skiepijimas Niujorke: nesiskiepijantys atleidžiami be išeitinių kompensacijų

Niujorke imtasi griežtų priemonių kovai su pandemija – įsigalioja reikalavimas sveikatos darbuotojams skiepytis privalomai. Kaip valstijai sekasi kovoti su COVID-19, apžvelgia užsienio naujienų redaktorius Justinas Vainilavičius.

Tikrinami GP tikrintojai: Gariūnuose situacija pagirtina, pažeidimai fiksuojami Halės turguje

Reporterė Goda Malinauskaitė su Vilniaus miesto savivaldybės viešosios tvarkos pareigūnu Andrejumi Kočnevu kalbasi apie tai, kaip verslams sekasi laikytis valdžios nurodymų tikrinant GP.

Įsibėgėjo Nacionalinis judumo iššūkis: rinkti žingsnius padeda noras varžytis

Lietuvoje įsibėgėja Nacionalinis judumo iššūkis – žalioji iniciatyva, kurios metu įvairios Lietuvos bendruomenės kviečiamos du mėnesius automobilius iškeisti į žingsnius. Iššūkyje varžosi ne tik mokyklos, lietuvių bendruomenės užsienyje, bet ir viešojo sektoriaus įstaigos. Organizatorių teigimu, tai proga kiekvienam asmeniškai prisidėti prie aplinkai draugiškos Lietuvos kūrimo, fizinės bei emocinės sveikatos gerinimo.

Politologė: Neverovičiaus siūlymas atidėti elektros rinkos liberalizavimą – tik mažas žingsnis gyventojų naudai

Politikų veiksmus dėl energetinės krizės bei požiūrį į migrantus aptaria politologė, Klaipėdos Universiteto lektorė Gabrielė Burbulytė.

Pandemijos metu įsivyravęs hibridinis darbo metodas leidžia rinktis – dirbti namuose ar biure

Virusas stipriai keičia darbo metodus įmonėse. Atsiranda „hibridiniai“ darbo pasiūlymai, leidžiantys pasirinkti – dirbti iš namų, ar biure. Plačiau šia tema – „Talent Lab“ vadovė Laura Gylienė.

„Obuoliukai“ ant ąžuolų lapų – parazitinis reiškinys, primenantis vaisių

Rudenėjant ant ąžuolo lapų galima pastebėti apvalius „obuoliukus“, tai – ne medžio vaisius, o gumbavapsių padėti kiaušinėliai. Apie šį gamtos reiškinį pasakoja mokinių neformaliojo švietimo centro atstovas Almantas Kulbis

Kauno rajone – kiemas, išpuoštas šimtais moliūgų

Gausaus moliūgų derliaus sulaukę Kauno rajono ūkininkai jau antrus metus savo kiemą puošia moliūgų dekoracijomis. Iš skirtingų rūšių ir veislių moliūgų dėlioja labirintą, puošia krėslus, stato moliūgų sieną. Kieme dabar eksponuojama apie tūkstantį skirtingų spalvų, dydžių ir formų moliūgų. Juos apžiūrėjo kolegė Kristina Karlonė.

Žalieji stogai – dar vienas būdas į miestus įnešti tvarumo: mažina patalpų temperatūrą ir švarina orą

Pasaulyje plinta tendencija apželdinti pastatų stogus. Pasak botanikos specialistų, taip ankštuose miestuose sukuriamos estetiškos poilsio erdvės, be to, laimima švaresnio oro. Apie pavyzdžius svetur ir Lietuvoje pasakoja „Darnus rytas“.

Laida baigiama socialinių tinklų apžvalga.

Ved. Jovita Vitkauskė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau