Performansas. Monika Dirsytė: jokios technologijos negalėtų padaryti to, ką padariau aš

Performansas

2021.09.28 10:05

Performansas. Monika Dirsytė: jokios technologijos negalėtų padaryti to, ką padariau aš

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Monikos Dirsytės performansas, kurio šūkis – „Neteršk gyvybės rato“ – neseniai baigė savo dvi savaites trukusias keliones po Lietuvą. Kasdien menininkė vis kitame mieste dvi valandas plūduriuodavo purvo vonioje ir gerdavo iš kolonėlės tekantį švarų vandenį. Anot kūrėjos, jos kūryba – tai nesibaigianti akistata su savimi, o edukacinių tikslų turėjęs paskutinis performansas – tai ir jos santykio su jaudinančia ekologijos tema išraiška.

„Įšokti, nerti giliai ir nepamiršti išnirti į paviršių“ – taip pagrindinį savo kūrybos principą apibūdina Monika Dirsytė, pasakojanti apie fizinių ir psichologinių iššūkių kėlusį paskutinį performansą, svarstanti, kaip po tokio pasirodymų maratono menininkė grįžta į įprastą būvį, ir apie naujas ją dominančias kūrybines kryptis, tarp kurių – technologijų ir žmogaus ar menininko besikeičiantis ryšys, o gal net dvikova.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Performansas“ – LRT KLASIKOS laida apie performatyviąją kultūrą. Aktualus žvilgsnis į scenos menus – pasakojimai apie teatro pasaulio procesus, užkulisius ir vaisius, pokalbiai su performatyviojo meno kūrėjais ir apžvalgininkais. Laida transliuojama antradieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Performansas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.