N-14

Drama „Geriausi mūsų metai“

Geriausi mūsų metai (Gli anni piu belli).

Drama. 2020 m. Režisierius: Gabriele Muccino.

Vaidina: Pierfrancesco Favino, Micaela Ramazzotti, Kim Rossi Stuart, Claudio Santamaria, Nicoletta Romanoff.

Italija. N-14.

Vienas labiausiai neįvertintų gyvenimo lobių – vertinga draugystė žmonių, kurie vienas kitam rūpi tiek, kad nevengia ginčytis.

1980 metai, Italija. Trys idealistai jaunuoliai – Paolas, Džiulijus ir Rikardas – lyg broliai, o kartu su jais Paolo mergina Džema, greitai tapusi jų gyvenimo dalimi. Vaikystėje buvę neišskiriami, draugai pasirenka skirtingus gyvenimo kelius. Baigęs literatūros studijas, Paolas nusprendžia eiti iššūkių pilnu pedagogo keliu. Džiulijus iškeičia savo jaunystę į turtus ir tampa sėkmės lydimu teisininku. Rikardo svajonė tapti žurnalistu ir aktoriumi, deja, neišsipildo. Džema blaškosi tarp miestų ir vyrų, kol galiausiai grįžta į Romą ir stengiasi vėl atkurti prarastus ryšius. Bėgant metams, netikėti likimo vingiai senuosius draugus tai išskiria, tai vėl sujungia, kol keturi italai kovoja su gyvenimo sunkumais, susiduria su praradimais, viltimi bei meile.

„Tai mano moterų ir vyrų santykių bei keturiasdešimties pastarųjų Italijos istorijos metų tyrinėjimo kulminacija. Kūryboje visada analizavau meilės ir draugystės temas, ir, manau, šis filmas nusako priežastį, kodėl pasirinkau būti režisieriumi ir pasakotoju“, – kalbėjo iš Etore Scolos įkvėpimo sėmęsis filmo režisierius Gabriele Muccino.

Filmas nominuotas 3 Italijos nacionaliniams kino prizams „David di Donatello“. Iš viso 1 kino apdovanojimas ir 12 nominacijų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt