Ryto garsai. Daugėja vaikų, užsikrėtusių bei sergančių sunkia COVID-19 forma

Ryto garsai

2021.09.28 06:30

Ryto garsai. Daugėja vaikų, užsikrėtusių bei sergančių sunkia COVID-19 forma

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kai darbas Vilniuje pradėjo nebeteikti džiaugsmo, Renata Malūnavičienė jį metė ir nusprendė ieškoti savęs. Galiausiai šios paieškos atvedė ne tik prie visai kitokios veiklos, bet ir nukėlė į visai kitą vietą – jau prieš dešimtmetį ji su šeima Vilnių iškeitė į Lietuvos pakraštyje esantį Musteikos kaimą. Čia ir už kaimo ribų Renata žinoma ne kaip personalo vadovė, kuri dirbo Vilniuje, bet kaip žolininkė, kosmetologė ir kosmetikos pavadinimu „Lėlažolė“ kūrėja. Apie tai Renatą kalbina portalo LRT.lt žurnalistė Vaida Kalinkaitė-Matuliauskienė.

Studijas Lietuvoje kiekvienais metais renkasi apie 100 įvairiuose pasaulio vietų gyvenančių lietuvių. Kas paskatina užsienio lietuvius rinktis studijas Lietuvoje? Kolegės Rimantės Pauliukaitytės kalbintos pašnekovės teigia, kad ne stipendijos ar papildomi balai, bet nuo pat vaikystės ugdomas tautiškumas.

Lietuvoje tęsiasi renginių ciklas „Žmogus – svarbiausia“, skirtas miestų bendruomenėms, kuriuose ar greta kurių jau apgyvendinti arba bus apgyvendinti pažeidžiami migrantai (nėščios moterys, vaikai, nelydimi nepilnamečiai, neįgalieji), taip pat Lietuvos kariams talkinę afganistaniečiai. Tokie renginiai jau įvyko Jonavoje, Raseiniuose, su Vilniaus Naujininkų gyventojais. Kiek jie padeda žmonėms artimiau pažinti migrantus?. Ruklos seniūnijos seniūnė Vilma Akvilė Karoblienė, Vilniaus miesto savivaldybės Naujininkų seniūnijos seniūnas Raimondas Lingys, VšĮ Arabų kultūros forumo vadovė, arabistikos studijų lektorė Maritana Larbi, Socialinių mokslų daktarė, Jonavos rajono Socialinių paslaugų centro direktorė, darbo su užsieniečiais ir pažeidžiamomis grupėmis ekspertė Valentina Demidenko.

Užsienio įvykių apžvalga. Lukas Kivita.

Daugėja vaikų, užsikrėtusių bei sergančių sunkia Covid – 19 forma. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikos Vaikų priėmimo, skubios pagalbos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas, vaikų ligų gydytojas Darius Varaškevičius.

Verslo laike šį kartą kalbėsime apie dirbtinį intelektą ir jo sprendimus verslui. Kolegos Mariaus Jokūbaičio interviu iš konferencijos „Lūžio taškas“ su bendrovės „Three birds“ vadovu Jonu Kubiliumi.

Ministrų pozicija. Susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas.

Kėdainių rajone gyvulius auginantys ūkininkai sako, šįmet vilkai itin aktyvūs ir bebaimiai. Avių augintoja Rūta Lukoševičiūtė neteko 24 stipriausių avių, o jojimo klubas sako, gali būti, kad vidury dienos vilkai užvijo du jų žirgus, besiganiusius lauke. Žmonės kalba vilką matę ir miestelyje. Jūratė Anilionytė lankėsi Kėdainių rajone.

Savaitės komentaras. Autorė – LRT Tyrimų skyriaus vadovė, apžvalgininkė Indrė Makaraitytė.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.