Gimtoji žemė. Vejos auginimo ypatumai

Gimtoji žemė

2021.09.28 06:07

Gimtoji žemė. Vejos auginimo ypatumai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Radviliškio raj. ūkininkas Jonas Ruškys – mokslų daktaras, žolininkystės specialistas, dideliame javų ūkyje augina ir 30 ha vejos. Tai sudėtingas procesas: žolių mišinio parinkimas, sėklų kokybė, priežiūra, dirvos atnaujinimas. Derlius imamas tik po 8 mėn., todėl ūkininkas pataria ne auginti patiems, o pasikliauti profesionalais.

Ekonomikos ir kaimo vystymo instituto mokslininkų iniciatyva iš avių vilnos pagaminta bandomoji termoizoliacinių plokščių partija. Ją dabar išbando 20 ūkininkų visoje šalyje, Kokia nauda jau yra, kada gali prasidėti serijinė plokščių gamyba statybų pramonei?

Smegduobės formuojasi dažniau rudenį, kai padaugėja lietaus. Biržų regioninio parko geologo Šarūno Kubiliaus komentaras.

Ved. Arvydas Urba

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.