Pakeliui su klasika. Kodėl Giedrius Kazimierėnas save vadina „bachistu“, kurio kiekvieno teptuko potepį lydi Bacho muzika?

Pakeliui su klasika

2021.09.27 16:05

Pakeliui su klasika. Kodėl Giedrius Kazimierėnas save vadina „bachistu“, kurio kiekvieno teptuko potepį lydi Bacho muzika?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Legendiniame Miuncheno klube „Unterfahrt“ įvyko Lietuvos džiazo savaitgalis. Tris vakarus iš eilės klubo scenoje grojo „Brave Noises“, Dmitrijus Golovanovas, Viktorija Gečytė ir grupė „The Vibe Tribe“. Kokius įspūdžius parsiveža muzikantai?

Labdaros ir paramos fondo „Auginame ateitį“ projektas siekia sumažinti vaikų patiriamą stresą gydytojo kabinete. Tai vienas pirmųjų bandymų Lietuvoje, kai medicinoje bandoma pritaikyti virtualią realybę.

Antradienį Varėnos kultūros centre vyks jau trečią kartą organizuojamas festivalis „Folk ratu“. Kodėl reikia tokio festivalio kalbame su viena jo organizatorių Ineta Meduneckyte-Tamošiūniene ir kompozitoriumi, atlikėju Gediminu Žiliu.

Savaitgalį Otavos tarptautiniame kino festivalyje buvo pristatytas atlikėjos Jurgos Šeduikytės animacinis filmas „Mora Mora“. Ką apie šį trumpametražį filmą pasakoja pati atlikėja?

„Floristika ir pažintis su gėlėmis yra ne vien grožis ir estetika, tai yra jausmas bei dar šis tas daugiau“, – būtent taip savo aistrą floristikai apibūdina jaunas menininkas Lukas Svirplys.

„Kiekvieną kartą, kai į rankas paimu teptuką ir priartėju prie drobės, skamba J. S. Bacho muzika. Esu užkietėjęs „bachistas“, – prisipažįsta tapytojas Giedrius Kazimierėnas. Kodėl jis dievina J. S. Bachą? Kiek menininkui svarbus jo darbų vertinimas ir kaip reikia susidoroti su paveikslų premjeros metu kylančiu jauduliu?

Ved. Marius Eidukonis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.