Homo cultus. Žmogus ir miestas. Apie kūrybinius miestų išteklius

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Apie kūrybinius miestų išteklius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Miestų plėtra dažniausiai argumentuojama ekonominiu efektyvimu ir investicijų pritraukimu. Tačiau kas lemia miestų gyvybingumą ir įvaizdžio išskirtinumą? Ar tik infrastruktūros projektai ir ikoniniai pastatai? Kokios sąlygos turi būti sukurtos, kad skleistųsi miestų kultūrinis gyvenimas, kaip miestai sugebėtų pritraukti kuriančius, kūrybiškai mąstančius žmones?

Šiemet pasirodė knygos „Kūrybinis miestas: priemonės miestų novatoriams” vertimas. Jos autorius -- tyrėjas ir vizionierius Charles Landry. Ši knyga pirmą kartą paskelbta 2002 m, kelis kartus papildyta ir perleista. Kūrybinio miesto temą šioje laidoje plėtoja: Jūratė Černevičiūtė, VDA Grafinio dizaino katedros ir VilniusTech Kūrybos komunikacijos katedros profesorė, vykdanti kūrybinėms industrijoms skirtus akademinius tyrimus bei praktines-tiriamąsias veiklas ir Jovilė Barevičiūtė, Vilnius Tech Kūrybinių industrijų fakulteto lektorė, akademinių tekstų kūrybiškumo temomis vertėja.

Laidos vedėja – miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinec

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.