Atrask Lietuvą. Šilalės rajono kaimai ir miesteliai

Atrask Lietuvą

2021.09.25 15:05

Atrask Lietuvą. Šilalės rajono kaimai ir miesteliai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vytogaloje rasime Stasio Girėno gimtinę, o Upynoje – liaudies amatų muziejų. Girdiškės kaime, vienintelėje Lietuvoje Švč. Mergelės Marijos Snieginės bažnyčioje, nustebins unikalūs ąžuoliniai altoriai. Bijotuose apžiūrėsime pirmąjį senienų muziejų Lietuvoje, kurį įkūrė Dionizas Poška. Užsuksime į Pagramantį. Regioninio parko lankytojų centre sužinosime, kaip sudėlioti išvyką po Akmenos ir Jūros upių santakos kraštą pėsčiomis, dviračiais ar baidarėmis.

Laidoje bendrausime su Stasio Girėno gimtinės muziejaus muziejininke Lina Gudeliūniene, Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos biologijos mokytoja Gražina Liutkiene bei moksleiviais, Pagramančio regioninio parko kultūrologe Lina Misiulyte ir administratore Rita Krompalciene, Upynos liaudies amatų etnografinio muziejaus muziejininke Regina Mickuviene, Girdiškės bažnyčios prižiūrėtoja Jadvyga Bambalaite, Dionizo Poškos Baublių muziejaus Bijotuose muziejininke Vaida Šegždiene bei Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Leidybos centro vadovu Gyčiu Vaškeliu.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.