Ryto allegro. Kaip klausos sutrikimų turintys žmonės jaučia ir girdi muziką?

Ryto allegro

2021.09.24 08:00

Ryto allegro. Kaip klausos sutrikimų turintys žmonės jaučia ir girdi muziką?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Žurnalo „Kultūros barai“ apžvalga su vyr. redaktore Laima Kanopkiene.

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyksta ir į kultūros paveldą nauju žvilgsniu pažvelgti kviečia kultūros paveldo festivalis „Heritas“.

Klaipėdos dramos teatras pristato pagal Davido Farro pjesę sukurtą Latvijos režisieriaus Elmaro Seņkovo spektaklį „Varovai“.

Donato Puslio parengtoje apžvalgoje – dvi knygos apie kultūrinio klimato pokyčius ir apie tai, kaip išsaugoti laisvą visuomenę.

Scenos menų atlikėjas ir kūrėjas Dominykas Vaitiekūnas inicijavo muzikinį projektą MES TAIP NESITARĖM, kuriuo tiria „girdėjimo“ fenomeną, analizuoja kurčiųjų santykį su muzika bei domisi, ar egzistuoja technologinės priemonės, padedančios žmonėms, turintiems klausos sutrikimų, išgirsti ir pajausti muziką.

Festivalyje „Sirenos“ – Estijoje pasisekimo sulaukusi Kamilės Gudmonaitės šiuolaikinė opera „Ledynai“. Tai žvilgsnis į trijų Baltijos valstybių visuomenes ir kertinius požiūrio skirtumus tarp vaikų ir jų tėvų – sovietinėje terpėje augusios kartos ir tos, kuri formavosi nepriklausomybės laiku. Anot režisierės, kūrinį inspiravo vienas aštrus Oskaro Koršunovo įrašas socialiniuose tinkluose apie „liberalius komjaunuolius“.

Vilniuje – Kultūros naktis, raginanti grįžti į įprastą kultūros gyvenimą. Bene 80 pačių įvairiausių – teatro, muzikos, dailės, edukacinių ir kitokių renginių leis miestiečiams patirti kone visą sostinės kultūrinę panoramą per vieną naktį.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.