Kitas laikas. Dirigentai nacių Vokietijoje ir muzikinės leidybinės naujienos

Kitas laikas

2021.09.23 18:12

Kitas laikas. Dirigentai nacių Vokietijoje ir muzikinės leidybinės naujienos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dėl muzikos – kad ir su velniu! Tokiu sakiniu būtų galima apibūdinti legendinių, vienų garsiausių XX amžiaus dirigentų Wilhelmo Furtwänglerio ir Karlo Böhmo karjeras nacių Vokietijoje. Dabar abu muzikai sulaukė gigantiškų jų asmenybėms skirtų leidinių iš didžiausių muzikos leidybos kompanijų.

Bet kaip reikėtų vertinti jų nusilenkimą, paklusimą režimui, akivaizdų nacionalistinių idėjų palaikymą ir atsisakymą pasitraukti iš nacių Vokietijos? Muzikos istorikai, muzikologai ir kolegos muzikantai dėl to nesutaria iki šių dienų.

Taip pat laidoje –kitos muzikinės leidybinės naujienos, kurias pristato Domantas Razauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie laiką. Ne apie tą laiką, kuriame esame įstrigę nuo savo vaikystės iki mirties. Apie laiką, kuriame gyvena visa pasaulio muzika. Kuriame XVIII amžiaus klasikinis kūrinys gali lengvai šnekučiuotis su užvakar įrašyta daina, XX amžiaus pradžios bliuzas, džiazas yra šalia, čia pat, ranka pasiekiamas, o XX a. trečiojo dešimtmečio Brodvėjaus miuziklas gali vykti toje pačioje scenoje, kaip ir japonų kabuki teatras. Apie laiką, kuriame kadaise įvykę išradimai nulemia šiandienos, net rytojaus kultūros vyksmą. O ten, kur kultūra, ten – istorijos. Nes kultūra ir yra begalinės istorijos. Laida transliuojama antradieniais ir ketvirtadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Kitas laikas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.