Garso ekspedicija. Kokią žinią neša „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“?

Garso ekspedicija

2021.09.23 10:05

Garso ekspedicija. Kokią žinią neša „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šįkart „Garso ekspedicijoje“ ne tik apžvelgiame dabartį, bet ir keliamės į nelabai tolimą, bet skaudžią praeitį. Laidos dėmesio centre – nauja Jievaro Jasinskio kompozicija „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“. Tai kūrinys, kuriuo pagerbiamas Holokausto 80-metis. Premjerą ruošė Šv. Kristoforo kamerinis orkestras su specialiai šiam projektui iš Izraelio atvykusiu multiinstrumentininku Yaronu Cherniaku, taip pat kitais klasikos, džiazo ir folkloro muzikos atlikėjais.

Apie „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“ pasakojo kompozitorius Jievaras Jasinskis, kūrinio idėjos autorius Tadas Daujotas ir Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas.

Laidoje skamba ištraukos iš Jievaro Jasinskio kūrinių „Simfonija iš Šiaurės Jeruzalės“ ir „Change“ ir Shofar United kompozicijos „Abraomo auka“.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.