Pakeliui su klasika. Atveriama paroda „Deivės ir kariai: Marijai Gimbutienei – 100“

Pakeliui su klasika

2021.09.22 16:05

Pakeliui su klasika. Atveriama paroda „Deivės ir kariai: Marijai Gimbutienei – 100“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kuo ypatingi Istorijų namai, kuriuose pristatoma Tarptautinė paroda „Deivės ir kariai: Marijai Gimbutienei – 100“? Pokalbis su Lietuvos nacionalinio muziejaus vadove Rūta Kačkute.

Istorijų namuose darbuojasi daug jaunų žmonių. Kuo įdomus darbas muziejuje? Pokalbis su muziejininku-gidu Danieliumi.

Kiek modernumo reikia šiuolaikiniam muziejui ir koks jis turi būti? Mintimis dalijasi teatro ir kino kritikas Vaidas Jauniškis, Gabija Lunevičiūtė bei Centrinės projektų valdymo agentūros komunikacijos specialistė, projekto „Rink(is) kultūrą“ atstovė Rūta Trainytė.

Kuo įdomi paroda „Deivės ir kariai: Marijai Gimbutienei – 100“. Apie tai – parodos kuratorė dr. Inga Merkytė, parodos architektė Ieva Cicėnaitė ir restauratorė Eglė Odinienė.

Kokia asmenybė buvo Marija Gimbutienė? Žinome apie jos darbus, o koks ji buvo žmogus? Pokalbis su teatrologe, Marijos Gimbutienės biografe Kornelija Jankauskaite.

Apie Marijos Gimbutienės įtaką archeologijai ir šiuolaikinę archeologiją kalbamės su dr. Povilu Blaževičiumi.

Ved. Gabija Narušytė, Marius Eidukonis, Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.