Homo cultus. Istoriko teritorija. Žmogus ir gyvūnas: skiriami prarajos?

Homo cultus. Istoriko teritorija. Žmogus ir gyvūnas: skiriami prarajos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ar žmogus yra vienintelis subjektas nusipelnantis būti istorijos centre? Koks yra žmogaus ir Kitų istorijos veikėjų – gyvūnų – santykis? Su kokiais sunkumais susiduria mūsų bandymai suprasti, ką gyvūnai išgyvena? Ar teisus filosofas Thomas Nagelis (1974) į savo užduotą klausimą „Ką reiškia būti šikšnosparniu?“ atsakęs, jog toks supratimas žmogui, deja, neįmanomas? Kaip žmogui pamatyti save iš nežmogaus (na kad ir katės) perspektyvos? Ką gyvūnai gali mums pasakyti ir kas mes patys esame santykyje su jais?

Ar tikrai santykio su gyvūnais permąstymui visų pirma reikia iš naujo leistis į žmogaus esmės paieškas ir imtis iš naujo svarstyti amžiną klausimą „Kas yra žmogus“?

Pastaruosius klausimus skatina svarstyti ką tik pasirodžiusi Mintauto Gutausko monografija „Žmogus ir gyvūnas. Antropologinis skirtumas fenomenologinėje hermeneutinėje filosofijoje“.

Pokalbis su Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto docentu Mintautu Gutausku.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.