Nauja plokštelė. Eduardas Balsys: Koncertas smuikui nr. 1, „Jūros atspindžiai“, „Dramatinės freskos“

Nauja plokštelė

2021.09.21 13:05

Nauja plokštelė. Eduardas Balsys: Koncertas smuikui nr. 1, „Jūros atspindžiai“, „Dramatinės freskos“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Naujos plokštelės“ akiratyje – Suomijos leidyklos „Ondine“ išleistas Eduardo Balsio kūrinių albumas, kurį Lietuvos nacionalinės filharmonijos salėje įrašė Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras su dirigentu Modestu Pitrėnu ir solistai Džeraldas Bidva (smuikas) bei Indrė Baikštytė (fortepijonas). Albumą sudaro trys kūriniai, skambėję Filharmonijoje jubiliejinį Eduardo Balsio 100-ųjų gimimo metinių sezoną: Koncertas smuikui nr. 1 a-moll, „Jūros atspindžiai“ orkestrui ir „Dramatinės freskos“ smuikui, fortepijonui ir simfoniniam orkestrui.

„Savo pačių salėje – ir puikiai įrašyti – Lietuvo nacionalinio simfoninio orkestro atlikėjai atliepia visus šios muzikos reikalavimus su maksimalia reakcija ir disciplina, o Pitrėnas dar kartą pademonstruoja plieninį šios muzikos pažinimą ir valdymą“, taip Balsio muzikos plokštelę apibendrino kritikas Jonathanas Woolfas.

Laidoje skamba Eduardo Balsio kūriniai: II d. iš Koncerto smuikui nr. 1 a-moll, „Jūros atspindžiai“ ir „Dramatinės freskos“.

Ved. Paulina Sofija Nalivaikaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinė laida, kurioje kiekvieną savaitę aptariami nauji Lietuvos ir svarbiausio pasaulio leidyklų albumai. Laidos vedėja Paulina Nalivaikaitė

Kiti laidos epizodai

Nauja plokštelė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.