Ryto garsai. Nuo spalio Vilniuje sumažės skiepijimo nuo COVID-19 punktų, nebekursuos skiepobusai. Kaip tai atsilieps skiepijimo procesui?

Ryto garsai

2021.09.21 06:30

Ryto garsai. Nuo spalio Vilniuje sumažės skiepijimo nuo COVID-19 punktų, nebekursuos skiepobusai. Kaip tai atsilieps skiepijimo procesui?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kai į Lietuvą iš užsienio žaisti atvyksta krepšinio ar kitos sporto šakos komanda ar pavienis aukšto meistriškumo sportininkas, jiems netaikomi izoliacijos reikalavimai. Po varžybų jis gali nueiti vakarienės, gali nueiti į klubą ar kur kitur. O štai jeigu į Lietuvą atvyksta pasaulinio lygio menininkas, jis turi izoliuotis. Jo maršrutas labai aiškus – izoliacijos vieta ir darbovietė. Menininkas neturi teisės nukrypti nuo maršruto, kad papietautų ar pavakarieniautų. Ir šeimos narys su juo atvykti į šalį neturi teisės, o štai aukšto meistriškumo sportininkus gali lydėti ne tik treneriai ar medikai, bet ir sutuoktinės ar sutuoktiniai. Pasakoja Asta Martišiūtė.

Vilniuje esantys vakcinacijos punktai Lukiškių a. ir V. Gerulaičio g. 1 skaičiuoja paskutiniąsias dienas, nuo spalio mėnesio šie punktai, kartu su skiepobusais, nebedirbs. Nuo spalio mėnesio visi norintieji pasiskiepyti tai galės padaryti „Lietaxpo“ vakcinacijos centre, kuris veiks mažiausiai iki žiemos, arba asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Kaip šį sprendimą reikėtų vertinti? Apie tai pasakoja sveikatos apsaugos ministro patarėja Justina Aleksaitė, Vilniaus savivaldybės atstovas bei šeimos gydytojų asociacijos prezidentas profesorius Julius Kalibatas.

Prezidentas Gitanas Nausėda Niujorke JT generalinės asamblėjos sesijoje sakys kalbą. LRTV korespondentas Aurimas Lukas Piečiukaitis.

Užsienio įvykių apžvalga. Lukas Kivita.

Šiandien Vilniuje, Tuskulėnų dvaro rūmuose atidaromas naujas muziejus „Projektas – HOMO SOVIETICUS“. Ekspozicijos tikslas – atskleisti sovietinio totalitarinio režimo pastangas ir priemones kurti naują socialinę, kultūrinę ir politinę aplinką bei tariamai pažangų tarybinį pilietį. Šio projekto viena iš autorių daktarė Rasa Čepaitienė.

Prasidėjus mokslo metams policijos pareigūnai vis didesnį dėmesį skiria eismo saugumui prie mokyklų bei darželių užtikrinti. Klaipėdoje kaip tik vyksta prevencinė priemonė, kurios metu pareigūnai tikrina savo vaikus į mokyklas ir darželius vežančius tėvelius. Išsamiau Paulius Selezniovas.

Kaip pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją? Ar pasirinkus fiksuotas kainas pavyks sutaupyti? O gal priešingai – teks permokėti? Į bent dalį šių klausimų, tikisi atsakyti Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, šiandien pristatanti specialią skaičiuoklę. Apie tai išsamiau Dariaus Mato parengtoje rubrikoje „Verslo laikas“.

Švietimo aktualijos. Studijoje – Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Sporto pranešimai. Marius Andrijauskas.

2021 metus ES yra paskelbusi Geležinkelio metais. Ta proga iš Lisabonos į Kauną rugsėjo 20-22 dienomis važiuoja daugelį ES sostinių jungiantis ekspresas. Daumantas Butkus.

Savaitės komentaras. Autorius – apžvalgininkas Virginijus Savukynas.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.