Vienkartinė planeta. Šildyti namus, o ne klimatą: kas yra energetinis skurdas

Vienkartinė planeta

2021.09.20 16:30

Vienkartinė planeta. Šildyti namus, o ne klimatą: kas yra energetinis skurdas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Oficialios statistikos duomenimis, 26,7 proc. šeimų Lietuvoje neišgali pakankamai šildytis savo būsto. Dėl to dalis žmonių šąla, o kiti, gyvenantys nerenovuotose daugiabučiuose, dažnai priversti mokėti dideles sumas, bet šilumą išleisti pro atidarytą langą, taip šildydami klimatą.

Energetinio skurdo (nepritekliaus) mastas Lietuvoje vienas didžiausių Europos Sąjungoje, blogesnė padėtis tik Bulgarijoje. Ši problema tampa dar aktualesnė, kai pranešama apie prognozuojamas didesnes šildymo kainas.

Laidoje apie tai, kaip Lietuva sprendžia energetinio nepritekliaus problemą ir kaip būtų galima paskatinti efektyvesnį energijos naudojimą.

Autorė Sigita Vegytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.