Patikrinam. Kurdama debiutinį albumą godo yorke ir mokė, ir mokėsi

Patikrinam

2021.09.20 14:00

Patikrinam. Kurdama debiutinį albumą godo yorke ir mokė, ir mokėsi

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Jei imtume vidurkį, į šį debiutinį studijinį įrašą ji, regis, sudėjo mažiausiai pusantros širdies. Ir kūrybinio kelio linijas, su mazgais ir iš(si)rišimais vingiuojančias nuo ankstyvos vaikystės. Daug, girdėjome, susapnuota. Nemažai verkta. Viskas išjausta. Albumas, kurį augindama ji, atrodo, augo pati. „Mokiausi atsistoti ant kojų. Supratau, kad pati galiu būti ta kurianti, suvienijanti ir gydanti jėga.“

Vienuolika kompozicijų. Nuo jos šaknų, gospelo muzikos motyvų, iki avangardinių eksperimentų. Nuo tylos iki sirenų. Naujasis LRT OPUS savaitės albumas – intymus ir asmeniškas godo yorke debiutas „In Silence, In Sirens“, kurio kūrybinį užnugarį meistriškai saugojo Aurimas Vilkišius-Wolg. Ištraukos – visą šią savaitę rytinėse, dieninėse bei vakarinėse LRT OPUS laidose, o koncentruota perklausa ir pokalbis su autoriais – laidoje „Patikrinam“.

Kalbino Kristupas Naraškevičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida, įkvėpta LRT OPUS eteryje reguliariai nuskambančio siūlymo klausytojams – „Patikrinkite visą albumą“. Kodėl „OK Computer“ kritikų ir fanų iki nūdienos laikomas geriausių grupės „Radiohead“ albumu? Patikrinam. Kaip britas Burial konstravo žanro pionieriaus vardą jam atnešusį „Untrue“? Patikrinam. Laidos dėmesio centre – ne pavieniai kūriniai, o kelios detalesnį paveikslą dėliojančios ištraukos iš keturių skirtingų LP ir, žinoma, jų kontekstai, recenzijų ištraukos bei asmeniniai pastebėjimai. Kiekvieną pirmadienį 14.00 val.

Kiti laidos epizodai

Patikrinam

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.