60 minučių. Lenkijos ir Lietuvos vyriausybių bendrame posėdyje aptarta neteisėta migracija

60 minučių

2021.09.17 17:05

60 minučių. Lenkijos ir Lietuvos vyriausybių bendrame posėdyje aptarta neteisėta migracija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Sukanka 30 metų, kai 1991 metų rugsėjo 17 dieną, Lietuva buvo priimta į Varšuvoje įvyko bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis, skirtas aptarti gynybos ir saugumo, vidaus reikalų, ekonomikos ir energetikos klausimus.

Jungtinių Tautų Organizaciją. Ceremonijos metu, Generalinėje Asamblėjoje kalbą sakė faktinis atkurtos Lietuvos valstybės vadovas Vytautas Landsbergis. Minint šią sukaktį, Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas akcentuoja, kad ši diena buvo galutinis taškas, įteisinant atkurtą Lietuvos nepriklausomybę.

Artėjant tarptautiniam romų kultūros festivaliui, Seime surengta konferencija aptarti bendruomenės padėčiai Lietuvoje. Įprastai Tarptautinė romų diena minima pavasarį, bet šiemet dėl pandemijos šventė perkelta į rudenį.

Italija paskelbė, kad nuo spalio vidurio visiems šalies darbuotojams bus reikalingas žaliasis pasas, kuris įrodo, kad žmogus yra pasiskiepijęs, turi neigiamą testo rezultatą ar yra persirgęs koronavirusu. Šis nurodymas paveiks daugiau kaip 20 milijonų diirbančiųjų visuose sektoriuose.

Žiežmariuose oficialiai atidaryta restauruota sinagoga. Joje nebus maldos namų, bet planuojami kultūros renginiai, edukaciniai užsiėmimai ir labai laukiami turistai. Sinagoga pradėta restauruoti 2016 metais, iki tol maldos namai buvo avarinės būklės.

Rusijoje prasidėjo tris dienas truksiantys žemųjų parlamento rūmų – Dumos – rinkimai. Stebėtojai neabejoja, kad balsavimą laimės prezidentą Vladimirą Putiną remianti partija „Vieningoji Rusija“. Rinkimus jau pasmerkė kritikai, pažymėdami, kad daugybę Kremlių kritikuojančių opozicijos atstovų Centrinė rinkimų komisija atsisakė registruoti kaip kandidatus.

Ved. Simona Vasiliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.