Sindromas. Sprogstančios galvos sindromas. Ar miego sutrikimai gali būti pavojingi gyvybei?

Sindromas

2021.09.16 19:05

Sindromas. Sprogstančios galvos sindromas. Ar miego sutrikimai gali būti pavojingi gyvybei?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

​Garsaus prancūzų filosofo Rene Dekarto sapnai domino daugybę specialistų, tarp jų ir garsų psichoanalizės pradininką Sigmundą Freudą. Ypač buvo diskutuojama apie antrąjį Rene Dekarto sapną, kuriame jis išgirdo didelį triukšmą prieš pamatydamas ryškų šviesos blyksnį pabudęs. Manoma, kad filosofas turėjo retą miego sutrikimą - sprogstančios galvos sindromą.

Kas būdinga šiam retam, kartu su kitais miego sutrikimais pasireiškiančiam, sindromui? Kokie miego sutrikimai gali turėti sunkių padarinių sveikatai? Ar miego sutrikimai gali būti pavojingi gyvybei?

Laidoje „Sindromas“ pokalbis su gydytoja neurologe Dalia Matačiūniene.

Ved. Ignas Klėjus

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.