Dešimt balų. VBE nebebus vienintelis abiturientų brandos matas

Dešimt balų

2021.09.16 16:30

Dešimt balų. VBE nebebus vienintelis abiturientų brandos matas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Antradienį Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) paskelbė, kad valstybiniai brandos egzaminai (VBE) nebebus vienintelis abiturientų brandos matas. Ir nors pokytis įsigalios tik po dvejų metų, sprendimai, kaip dar be VBE bus vertinama dvyliktokų branda, bus priimti iki šių metų pabaigos.

Kaip rašoma ŠMSM pranešime žiniasklaidai, numatoma atsisakyti vienkartinio momentinio žinių pamatavimo egzaminu, papildant tarpiniais vertinimais III ir IV gimnazijos klasėse, kurie sudarytų dalį baigiamojo, į brandos atestatą įrašomo, vertinimo.

Kaip šiuos pokyčius įsivaizduoja ŠMSM strategai ir kiek tuo patenkinti gimnazijų vadovai? O ir ar nenutiks taip, kaip jau yra buvę, kad geriausių gimnazijų mokiniai dėl geresnių metinių trimestrų pažymių (kurie turės įtakos stojant į valstybės finansuojamas studijų vietas šalies universitetuose) paskutiniaisiais metais ims keisti mokyklas?

LRT radijo švietimo laidoje dalyvauja Švietimo mokslo ir sporto viceministras dr. Ramūnas Skaudžius ir Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius.

Ved. Jonė Kučinskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Gilūs pokalbiai su švietimo profesionalais, ekpertais, mokytojais šviesuoliais, karjeros konsultantais, daug pasiekusiais mokiniais bei studentais, ar su tėvais, kuriems pavyko uždegti ugnį savo vaikų akyse ir širdyse, taip pat analitiniai vertinimai, netikėti tyrimai ir statistiniai pjūviai padės giliau suvokti švietimo sistemą. Laida transliuojama ketvirtadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Dešimt balų

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.