Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos. Kaip šiuolaikinės technologijos veikia ir perdarinėja mūsų visų pasaulį

Homo cultus. Posūkiai ir perspektyvos. Kaip šiuolaikinės technologijos veikia ir perdarinėja mūsų visų pasaulį

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pirmojoje laidoje „Posūkiai ir perspektyvos“ kalbėsime apie technologijas, mokslą ir politiką. Kokiu būdu šiuolaikinės technologijos veikia ir perdarinėja mūsų visų pasaulį? Ar nacionalinės politikos strategai adekvačiai supranta globaliai paplitusiais įrankiais besinaudojančius vartotojus? Kas šiandien vyksta su nacionaline inovacijų politika ir kaip dirbtinis intelektas „prakalbinamas” lietuviškai?

Apie tai kalbamės su VDU Informatikos fakulteto profesore, bendrovės „Tilde informacinės technologijos“ vyr. tyrėja ir kalbos technologijų specialiste Jurgita Kapočiūte-Dzikiene ir VU Matematikos ir informatikos fakulteto dėstytoju ir bendrovės “Neurotechnology” tyrėju Linu Petkevičiumi.

Ved. Skaidra Trilupaitytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Mūsų valstybės kultūra ir mokslas nebeatsilieka nuo pasaulinių tendencijų, tačiau ar mūsų laukianti ateitis vis dar globali? Laida ieško mums rūpimų atsakymų kalbėdami apie posūkius, už kurių atsiveria nauji horizontai ir netikėtos galimybės, bet taip pat ir neretai baugios ateities perspektyvos. Ved. Skaidra Trilupaitytė.

Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.