Veranda. Įspūdinga augalų siena, pilnas namo erdvių atnaujinimas ir nauji Teišerskytės namai

LRT Plius

2021.09.25 16:59

Daugiau erdvės norėjusi, bet negalėjusi išsiskirti su būstu – sukūrė iššūkį interjero architektei

Jaukūs ir erdvūs namai šeimai – tokios užduoties sulaukė interjero architektė Vaida Atkočaitytė-Dališanskienė. Projektas išsiskyria tuo, kad interjeras buvo kuriamas ne naujai pastatytame name, dizainerei teko pilnai atnaujinti jau gyvenamą namą, nes šeima su būstu išsiskirti nenorėjo.

Įmantrios idėjos ir jaukumas realus ir mažame bute – net ir senos statybos bute

Komunikacijos specialistas Paulius Stravinskas prieš daugiau nei dvejus metus nusprendė remontuoti būstą blokiniame daugiabutyje. Prieš remontą kilo dvejonių – parduoti turimą ir keltis į naujos statybos būstą ar persitvarkyti senąjį. Po ilgų svarstymų Paulius nusprendė prikelti senąjį butą naujam gyvenimui ir į pagalbą pasikvietė interjero dizainerę.

Gamtos sinergija būste: gyvų augalų siena ir degintos medienos akcentai

Šio interjero kūrimas prasidėjo dar liejant pamatus. Todėl buvo galima apgalvoti visus vieno aukšto namo vidaus ir išorės sprendimus. Anot dizainerės, būtent dėl to buvo lengviau valdyti projektą. Deginta mediena išorės fasade ir vidiniame interjere – vienas iš šio objekto išskirtinumų. Tačiau svarbiausiu akcentu tapo gyvų augalų siena, kuri buvo namų šeimininkės idėja.

Naujus namus įsirengusi Teišerskytė: nors ir architektas sukiojo pirštą ties smilkiniu, pasidariau kaip noriu

Įsirengdama naujus namus poetė Dalia Teišerskytė nusprendė juos pertvarkyti pagal savo viziją – atsisakė interjero specialistų ir pasisamdė tik darbininkus. Anot žinomos visuomenės veikėjos, jai nesvarbu, kad jos namai –eklektiški, svarbiausia – jai patinka.

Baublienė Violeta
Scenarijaus autorius
Nerijus Žeronas, Pečiulytė Saulenė
Redaktorius
Prebergas Vygintas
Režisierius
Bytautaitė Lolita
Prodiuseris
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau