Homo cultus. Istoriko teritorija. Žvelgimas į bedugnę: Witkacy antiutopinė fantazija „Besotystė“

Homo cultus. Istoriko teritorija. Žvelgimas į bedugnę: Witkacy antiutopinė fantazija „Besotystė“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ką visų pirma reikia pasakyti pristatant ypatingą lenkų modernizmo ir avangardo asmenybę – meno teoretiką, dailininką, fotografą, dramaturgą, filosofą Stanislawą Witkiewiczių jaunesnyjį arba Witkacą (1885-1939)?

Kodėl bene svarbiausiu Witkaco kūrybos nervu yra būties dramos, kultūros katastrofos, civilizacijos išsigimimo ir žlugimo nuojauta bei patyrimas? Kokius dalykus šiandienos žmogui byloja jo romanas „Besotystė“ (parašytas 1930, į lietuvių kalbą išverstas 2021) – antiutopinė fantazija, pasakojanti apie didžiai disciplinuotą kinų komunistinę valstybę, kuri įveikia įsivaizduojamą kontrrevoliucinę Rusiją ir ruošiasi užimti paviršutiniškai komunizuotas Vakarų Europos šalis?

Kodėl Witkacas tapo reikšmingu autoriumi mūsų dienomis?

Pokalbis su kultūros istorijos tyrinėtoju, Vilniaus universiteto doc. dr. Dariumi Kuoliu.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.