Žinios. Dėl galimų darbo sąlygų pažeidimų laikinai nušalintas NVSPL vadovas Danas Bakša

LRT TELEVIZIJA

2021.09.15 15:12

5 migrantų iš Afganistano likimas. Penki migrantai iš Afganistano paprašė prieglobsčio Lietuvoje. Pasienio pareigūnai patvirtino, kad afganistaniečiai sulaikyti maždaug 250 metrų nuo Lietuvos sienos su Baltarusija.

Lietuvos kreipimasis į EŽTT. Lietuva kreipiasi į Europos Žmogaus Teisių Teismą prašydama panaikinti penkių afganistaniečių atžvilgiu pritaikytas apsaugos priemones.

Daugėja mirčių nuo COVID–19. Praėjusią parą nustatyti 1298 nauji COVID–19 atvejai, mirė 16 žmonių. 13 iš jų buvo neskiepyti arba paskiepyti iš dalies.

Kelių eismo taisyklių pakeitimai. Vyriausybė patvirtino Kelių eismo taisyklių pakeitimus, kitąmet leisiančius skirti atskiras gatves dviračių eismui, ženklais riboti elektrinių paspirtukų eismą.

Laikinai nušalintas Nacionalinės Laboratorijos vadovas. Sveikatos apsaugos ministras dėl galimų darbo sąlygų pažeidimų ir veiklos trūkumų nuo pareigų laikinai nušalina Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovą Daną Bakšą.

Europos Komisijos pirmininkės metinė kalba. Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen Strasbūre skaitė antrąjį savo metinį pranešimą, kuriame akcentavo solidarumą ir vienybę.

Žygimatas Mauricas: metas galvoti apie mokesčių keitimą. Ekonomikai toliau augant, nors ir pandemija, ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, didžiausią riziką kelia nekilnojamojo turto brangimas, infliacijos augimas ir šalies apetitas skolintis.

Žala dėl „Lietuvos žirgyno“ valdymo. Po LRT tyrimo apie neskaidrią veiklą valstybiniame „Lietuvos žirgyne“ Seimo Antikorupcijos komisija konstatavo, kad dėl netinkamo bendrovės valdymo valstybei galėjo būti padaryta žala.

Šiaurės Korėjos balistinių raketų bandymai. Pietų Korėja skelbia, kad Šiaurės Korėja išbandė dvi balistines raketas. Jos paleistos virš Japonijos jūros.

Po mėnesio valdžioje – Talibano vaidai. Lygiai mėnuo, kai Afganistane valdžią perėmė Talibanas. Tačiau jau pranešama apie didelius nesutarimus dėl praeitą savaitę paskelbtos vyriausybės sudėties.

Kalifornijos gubernatorius neatšauktas. Žlugo respublikonų bandymas atšaukti demokratą Kalifornijos gubernatorių Gaviną Newsoną.

Lietuvos Vaikų ir Jaunimo centro likimas miglotas. Didžiausios neformaliojo ugdymo įstaigos šalyje – Lietuvos Vaikų ir Jaunimo centro – likimas miglotas. Savivaldybė čia svarsto įkurti pradinės moyklos filialą.

Orų prognozė.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau