Lietuvos diena. Lietuvoje mirtingumo nuo COVID-19 rodiklis – vienas didžiausių Europos Sąjungoje

Lietuvos diena

2021.09.15 13:05

Lietuvos diena. Lietuvoje mirtingumo nuo COVID-19 rodiklis – vienas didžiausių Europos Sąjungoje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Lietuvoje šiuo metu fiksuojamas vienas didžiausių mirštančiųjų nuo koronaviruso rodiklis Europos Sąjungoje, nors kitose valstybėse, kur sergamumas panašus į Lietuvos, mirtingumas yra menkesnis, rodo Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenys.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovas Danas Bakša laikinai nušalinamas nuo pareigų, kol bus ištirtos aplinkybės dėl galimų darbo sąlygų pažeidimų, veiklos trūkumų.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas sako, kad pasienyje su Baltarusija sulaikyti penki migrantai iš Afganistano galės pasiprašyti prieglobsčio Lietuvoje. Praėjsuią savaitę, pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones, Europos Žmogaus Teisių Teismas neleido Lietuvos pasieniečiams išsiųsti šių afganistaniečių atgal į Baltarusiją.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas svarstys, ką reikės daryti pasibaigus neteisėtų migrantų sulaikymo terminui.

Metiniame pranešime EK vadovė smerkia Minsko režimą, bei palaiko Lietuvą, Lenkiją ir Latviją kovoje su migracija. Urzula fon der Lajen teigia, kad pažymėjo, kad bendrija vieningai kovoja su COVID-19 sveikatos krize ir vieningai žengia į klimato kaitos problemos sprendimą.

Ved. Paulius Šironas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.