Pilno metro. Režisierė Giedrė Žickytė: tai buvo mažo žmogaus didelis šuolis

Pilno metro

2021.09.14 11:05

Pilno metro. Režisierė Giedrė Žickytė: tai buvo mažo žmogaus didelis šuolis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lauryno Bareišos debiutinis ilgametražis filmas „Piligrimai“ Venecijos kino festivalyje paskelbtas geriausiu „Horizontų“ konkursinėje programoje. Įspūdžiai, laimėjus Venecijos liūtą.

„Įsivaizduokit, lietuvio iš Griškabūdžio likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas,“ – sako režisierė Giedrė Žickytė, kurios naujausias dokumentinis filmas „Šuolis“ pagaliau Lietuvos kino teatruose. Pasakojimas apie Simą Kudirką, paprastą žmogų, tapusį žmogaus laisvių pažeidimo simboliu visame pasaulyje.

Vienas ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ organizatorių Aleksas Gilaitis siūlo neišsigąsti nebylaus, lėtesnio ir kartais net ne pilnai išlikusio kino ir ragina jį tyrinėti. Pokalbis apie „Pimąją bangą“.

Ved. Austėja Kuskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.