Vienkartinė planeta. Žalieji viešieji pirkimai

Vienkartinė planeta

2021.09.13 16:30

Vienkartinė planeta. Žalieji viešieji pirkimai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Žaliasis viešasis pirkimas – tai procesas, kai valdžios institucijos siekia pirkti prekių, paslaugų ir darbų, per visą būvio ciklą darančių mažesnį poveikį aplinkai, palyginti su tokios pat paskirties prekėmis, paslaugomis ir darbais, kurie būtų perkami įprastai. Šį žaliųjų viešųjų pirkimų apibrėžimą pateikia Europos komisija.

Aplinkos ministerija užsibrėžė ambicingą tikslą – iki 2023 metų pasiekti, kad visi viešieji pirkimai Lietuvoje būtų žali. Šiuo metu viešųjų žaliųjų pirkimų atliekama vos 5 procentai.

Laidos pašnekovai pasakoja apie tai, kaip ši sistema tobulinama Lietuvoje, kam ji aktuali ir kokios naudos galėtų atnešti ateityje.

Autorė Rūta Dambravaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie tokį gyvenimą planetoje, kad jos išteklių užtektų visiems. Pokalbiuose ir pasakojimuose su įvairių sričių ekspertais autorės analizuoja žmogaus poveikį aplinkai ir ieško sprendimų pasaulinei ekologinei krizei suvaldyti. Nuo 2002 metų rengiama pirmoji Lietuvoje aplinkosaugos temų radijo laida įvertinta ne vienu žurnalistiniu apdovanojimu už profesionalumą ir temų išskirtinumą Lietuvoje ir užsienyje. Laida transliuojama pirmadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Vienkartinė planeta

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.