10–12. Tarpukario virtuvės tema. Pasižvalgysime versdami knygos „Pranės Grinkevičienės receptų užrašinėje“ puslapius

10–12

2021.09.13 10:05

10–12. Tarpukario virtuvės tema. Pasižvalgysime versdami knygos „Pranės Grinkevičienės receptų užrašinėje“ puslapius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šiandien startuoja naujas LRT KLASIKOS sezonas, kuriame klausytojų laukia net 10 naujų laidų, nuotaikingi vedėjų duetai ir dar daugiau gilesnio požiūrio į kultūrą. LRT KLASIKOS programos turinys pasipildys populiariosios kultūros, filosofijos, lytiškumo, mokslo, muzikos terapijos, klasikinės muzikos bei istorijos temomis.

Į Lietuvą atkeliauja filmas, kuris jau buvo pakviestas į daugiau nei keturiasdešimt šalių keturiuose žemynuose, buvo nominuotas ne viename kino festivalyje ir pelnė apdovanojimus. Tai režisierės Geidrės Žickytės filmas „Šuolis“. Filme pasakojama unikali lietuvio jūreivio Simo Kudirkos istorija, kai 1970 metais jis, peršokęs iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį, paprašė politinio prieglobsčio, tačiau savo siaubui buvo grąžintas į sovietų rankas, režisierė sako pirmiausia norėjusi priminti drąsų lietuvio šuolį į laisvę Šaltojo karo metu.

Tarpukario virtuvės tema. O po ją pasižvalgysime versdami knygos „Pranės Grinkevičienės receptų užrašinėje“ puslapius. Tai knyga, kurioje pateikiama per 50 mėsos ir žuvies patiekalų, įvairių desertų receptų užrašytų 1936 metais darbo užrašams skirtame kalendoriuje.

Minint šimtąsias pasaulinio garso archeologės Marijos Gimbutienės šimtąsias gimimo metines, į Lietuvą atkeliauja Europos muziejuose saugoma unikali medžiaga, įkvėpusi žymiąsias. Marijos Gimbutienės hipotezes, kurias iškėlusi archeologė įtvirtino savo vardą akademiniame pasaulyje. Tai būsimos tarptautinės parodos „Deivės ir kariai“ eksponatai. Tokio pobūdžio paroda pasaulyje rengiama pirmą kartą.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.