Draugystė veža. Tvarka prasideda tvarkoje

Draugystė veža

2021.09.11 16:30

Draugystė veža. Tvarka prasideda tvarkoje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dar romėnų išminčiai sakė, kad sveikame kūne – sveika siela. Visi seniai žinome, kad judėjimas ir aktyvus gyvenimo būdas padeda mums jaustis emociškai geriau. Arba, susirgus, ar neduok Dieve, patyrus kokią traumą, emociškai stipresni žmonės, lengviau sveiksta. Tačiau žinome ir tai, kad žinoti ir taip gyventi yra du skirtingi dalykai.

Apie tikrąją meilę, pagarbą ir pagalbą sau laidoje kalbamės su Arvydu Balčiumi, Eglės sanatorijos direktoriumi medicinai, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju, psichoterapeutu ir Jūrate Astravaite, fizinės medicinos reabilitacijos gydytoja.

Tiems patiems romėnams buvo žinomas ir dar kitoks frazės variantas: „Sveika siela retai būna sveikame kūne.“ Panašu, kad reikia siekti kūno ir sielos sveikatos, nes sveikas kūnas dar neužtikrina sielos sveikumo. Su laidoje dalyvaujančiais gydytojais aiškinamės, kaip viskas yra iš tikrųjų. Gydytojai paaiškina, kaip skausmas keičia asmenybę, koks svarbus yra persijungimas iš „darymo“ į „buvimo“ režimą.

„Sielos ir kūno vienybę jau Dantė apibūdino vienu žodžiu – rojus“, – sako gydytojas Arvydas Balčius.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.