Sindromas. Potrauminis streso sindromas – nuo karo veteranų iki santykių šeimoje

Sindromas

2021.09.09 19:05

Sindromas. Potrauminis streso sindromas – nuo karo veteranų iki santykių šeimoje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Potrauminis streso sindromas – emocinis sutrikimas, kuris atsiranda kaip reakcija į labai didelę psichinę traumą. Šis stresas pasireiškia įvairiu intensyvumu, paveikdamas asmens kasdienį gyvenimą, o pasikartojantys trauminiai efektai ar net vaizdiniai yra vieni būdingiausių bruožų.

Istorinėje literatūroje užuominų apie karo sukeltą stresą galima rasti daugiau nei prieš 2000 metų, tačiau mokslininkų dėmesys ir naujas supratimas į potrauminį stresą atsirado tik po Pirmojo pasaulinio karo.

Laidoje „Sindromas“ – pokalbis su su Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro vadovu prof. Evaldu Kazlausku apie potrauminį streso sindromą, labiausiai pažeidžiamus asmenis ir kokie trauminiai įvykiai vyrauja Lietuvoje bei pasaulyje.

Ved. Ignas Klėjus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kai sergame – jaučiame simptomus. O tam tikros jų grupės medicinoje ir psichologijoje skirstomos ir vadinamos – sindromu. Sindromas, tai ne liga, tai tik grupė pirmųjų požymių, kurie gali būti būdingi ne vienai ligai arba net pasireikšti be jos. Laidoje „Sindromas“ su medicinos mokslo ir sveikatos srities specialistais nagrinėjami reti ir kone kasdien pasitaikantys sindromai, jų atsiradimo istorija, būdingi požymiai ir ilgalaikės pasekmės sveikatai. Laida transliuojama ketvirtadieniais 19:05. Laidos vedėjas Ignas Klėjus.

Kiti laidos epizodai

Sindromas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.