Sveikata. Du pastaruosius sezonus gripo nejutome nė kvapo – ar verta šiemet nuo jo skiepytis?

Sveikata

2021.09.08 16:30

Sveikata. Du pastaruosius sezonus gripo nejutome nė kvapo – ar verta šiemet nuo jo skiepytis?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

2020 metų pradžioje Lietuvoje dėl COVID-19 pandemijos buvo paskelbta ekstremali padėtis, įvesti reikalavimai dėvėti apsaugines veido kaukes, dezinfekuotis rankas, laikytis atstumo ir galiausiai visi sutartinai kovo mėnesį iškeliavome į karantiną. Dėl griežtų ribojimų pastarieji du gripo sezonai praslinko nė nepastebėti.

Higienos instituto duomenimis, pernai dėl COVID-19 ribojimų pastebimai krito sergamumas kitomis infekcinėmis ligomis. Palyginimui, pernai gripu sirgusiųjų sumažėjo beveik 68 proc. lyginant su 2019 m. Ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų registruota 25 proc. mažiau, žarnyno infekcinių ligų – beveik 59 proc. mažiau nei 2019 m.

COVID-19 ir šiandien niekur nesitraukia, o kartu ir dalis ribojančių priemonių lieka galioti: tai – apsauginės kaukės, atstumo laikymasis, dezinfekcija ir kitos. Turint visa tai omenyje, ar verta šiemet skiepytis gripo vakcina? Pokalbis su Valstybinės ligonių kasos Centralizuotai apmokamų vaistų skyriaus vedėja Lina Reinartiene bei bendrovės „Affidea Lietuva“ laikinąja vyriausiąja šeimos gydytoja Kristina Lebedevaite.

Antroje laidos dalyje domėsimės, kokius medikamentus bei priemones pravartu turėti namų vaistinėlėje sparčiai plintant koronaviruso delta atmainai ir kylant COVID-19 susirgimų skaičiui. Pokalbis su šeimos gydytoja Jurga Dūdiene.

Ved. Laura Adomavičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.