Homo cultus. Istoriko teritorija. Gudijos istorija: ką matome šiame veidrodyje?

Homo cultus. Istoriko teritorija. Gudijos istorija: ką matome šiame veidrodyje?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kodėl iki šiol Lietuvos istorikai neparašė Gudijos istorijos? Dėl kokių priežasčių reikia tyrinėti ne tik Gudijos istoriją, bet ir gudų pasakojimus apie tai, „kas iš tiesų nutiko“? Ką toks naratyvo tyrimas, apart smalsumo patenkinimo, gali duoti mums, lietuviams?

Su kokiais didžiausiais iššūkiais susidūrė gudai kurdami savo tautinį pasakojimą? Kokie svarbiausi įvykiai ir pasakojimai apie pastaruosius suformuoja šio pasakojimo pagrindą? Kokios vietos, kokie peizažai ir objektai turi itin svarbią simbolinę reikšmę pastarajam naratyvui ir gudų tapatybei?

Kokį produktyviausią santykį galėtų sukurti XXI a. Lietuvos valstybės pilietis žvelgdamas į gudų bandymus konstruoti savąjį istorijos naratyvą jo integralia dalimi paverčiant Lietuvos istorijos įvykius, asmenybes, reiškinius?

Pokalbis su knygos „Gudijos istorija“ autoriumi, Vytauto Didžiojo universiteto docentu, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės instituto direktoriumi Rūsčiu Kamuntavičiumi.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.