Ryto allegro. Kaip laikas lemia erdvės, vietos patyrimą? Įvietintos muzikos festivalis „Muzika erdvėje“

Ryto allegro

2021.09.08 07:05

Ryto allegro. Kaip laikas lemia erdvės, vietos patyrimą? Įvietintos muzikos festivalis „Muzika erdvėje“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Spaudos apžvalga.

Kauno valstybiniame muzikiniame teatre visu pajėgumu paskutiniu metu vyko 90-ųjų estetika nuspalvintos Gioacchino Rossini operos „Turkas Italijoje“ repeticijos.

Apie įkvėpimus ir šviesą – pokalbis su tapytoju Vytautu Kaunu.

„Kalbos rytas“. Apie dvikalbę – lietuvių ir anglų kalbų – patarlių knygą, skirtą vilkui, – pokalbis su knygos sudarytoja, Vilniaus universiteto dėstytoja Rasa Bačiuliene.

Prasideda tarptautinis įvietintos šiuolaikinės muzikos festivalis „Muzika erdvėje“ garsai. Sostinės gyventojams ir svečiams bus pristatyta 10 kūrinių, specialiai sukurtų ar pritaikytų konkrečioms miesto vietoms. Šiemet festivalyje kūrinius pristatantys kompozitoriai ir kitų sričių menininkai įvairiais aspektais interpretuoja laiko sampratą bei kviečia klausytojus pastebėti, koks laikas svarbus kasdieniame žmogaus gyvenime, jo pasaulio suvokimui, konkrečios erdvės ar vietos patyrimui.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie muziką kine.

Šiuolaikinio šokio šokėja Agnietė Lisičkinaitė pristato šokio vyksmą „Hands up“ (liet. rankas aukštyn), kuriuo analizuoja protesto kultūrą. „Kokį protesto kūdikį̨ mes užauginsime – laisvės ar agresijos simbolį? Atsakymo nežinau, bet ieškau jo pasitelkdama savo kūną – laikydama iškeltas rankas aukštyn ir taip bandydama kiek įmanoma labiau susitapatinti su abejomis barikados pusėmis“, – sako kūrėja.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.