Gimtoji žemė. Daržovių plotai sumažėjo dešimtadaliu

Gimtoji žemė

2021.09.07 06:07

Gimtoji žemė. Daržovių plotai sumažėjo dešimtadaliu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Roma ir Antanas Baliutavičiai – žinomi ne tik Šiaulių rajone daržovių augintojai. 20 ha jie augina įvairias daržoves, kurios pagal specialių vertinimą žymimos ženklu „Kokybė“. Tačiau abu sako, kad šie metai lauko daržininkystei bus paskutiniai. Kodėl mažėja daržininkų? Komentuoja Lietuvos daržovių augintojų asociacijos vadovė Zofija Cironkienė.

Jonavos rajono Gurelių kaimo ūkininkas Jonas Chaladauskas turi 100 ha mišrų ekologinį ūkį ir 10 keistokų traktorių, kuriuos pasidarė pats. Kiekvienam žemės dirbimo, pasėlių priežiūros ar šienavimo agregatui pritaikęs po vieną.

Rugsėjo pradžioje Žuvinto biosferos rezervato paukščiai keičia savo įpročius. Kuo ypatingas paukščių elgesys dabar? Pasakoja rezervato vyriausiasis ekologas Arūnas Pranaitis.

Ved. Arvydas Urba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.