Pakeliui su vasara. MO muziejaus direktorės Mildos Ivanauskienės laikas spalvoms ir garsams

Pakeliui su vasara

2021.09.06 16:05

Pakeliui su vasara. MO muziejaus direktorės Mildos Ivanauskienės laikas spalvoms ir garsams

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vilniaus rotušėje prasideda paskaitų ciklas „Moterys mene“, kuriame pristatomos ryškiausios, gal kiek ir primirštos XX amžiaus moterys ir jų kūryba. Įvairių sričių tyrinėtojai atvers mažiau žinomus ar primirštus moterų kūrybos architektūroje, dailėje, muzikoje ir kitose meno srityse pasaulius. Paskaitų ciklą pristato Vilniaus rotušės projektų vadovė Patricija Poderytė, o apie moteris XX a. architektūroje pasakoja architektūros istorikė prof. Marija Drėmaitė.

Improvizacinės muzikos oazė „Improdimensija“ rugsėjo 8-ąją kviečia į talentingiausius Lenkijos ir Lietuvos improvizatorius apjungsiančio kvinteto pasirodymą. Improdimensijoje vyksiantis kino juostos „Kleras“ kompozitoriaus Mikolajaus Trzaskos, Liudo Mockūno, Arno Mikalkėno, Marcino Bożeko ir Arkadijaus Gotesmano koncertas skirtas ieškantiems originalių džiazinių improvizacijų skambesių.

Queer festivalis „Kreivės“ – tai kino fesitvalis, kuris prasidėjo kaip kultūrinė ir socialinė iniciatyva, apmąstanti LGBT+ žmonių patirties kreives. Apie ryškiausius filmus, refleksijas po festivalio filmų rodymų Kaune kalbamės su festivalio koordinatoriumi Augustu Čičeliu.

„Architektūra yra ne tiek to laikmečio dvasios, kiek mūsų asmeninių istorijų ir patirčių jame atspindys“, – teigia menininkas Tadas Stalyga, kuris kartu su interjero architekte Rita Kundrotaite rengia legendinio Kauno restorano „Trys mergelės“ meninę interpretaciją. Pasak menininkų, pastatas ir šiandien kupinas gyvybės, o jo architektūriniai sprendimai vis dar stebina. Apie restorano meninę interpretaciją kalbamės su Tadu ir Rita.

Rubrikoje „Be kaukių“ vieši MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė, su kuria kalbamės apie jos kelią į meno pasaulį, apie modernaus meno ir šiandienos žmogaus santykį ir apie neapčiuopiamą, bet labai savą garsų pasaulį.

Ved. Ieva Buinevičiūtė ir Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su vasara

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.